if Juan purchased trhee ounce 24 cans of motor oil for 10.80 how much did he pay per ounce?
Mathématiques
Math11111
Question
if Juan purchased trhee ounce 24 cans of motor oil for 10.80 how much did he pay per ounce?
1 Réponse
-
1. Réponse AZERTYUIOPÉ
three onces, no ?
Because, He bought three onces of the 24 boxes at 10, 80.
So, in your question, there's the answer, right?